Sklep zawiera wyselekcjonowane produkty z oferty firmy Audiofan - lidera branży pro audio

+48 22 66 77 888

AKG K240 MKII

550,00 zł

  • Dostępność: stała
  • Producent: AKG

Opis produktu

AKG 240 MK II to nowa wersja k 240 studio. Wyższa cena nowej wersji o prawie 30 % jest w pełni uzasadniona. Nowe brzmienie tych referencyjnych słuchawek  zaspokoi najbardziej wymagających klientów.  

Prezentowany model jest najnowszą, studyjną wersją legendarnych słuchawek K240 studio. Nowy model czyli MKII wyposażony jest w przetworniki XXL z membranami wykonanymi w technice ang. Varimotion. Zapewnia to wysoką efektywność, szerokie pasmo akustyczne i duże przeważane poziomy SPL. Półotwarta konstrukcja zmniejsza emisje dźwięku na zewnątrz, zrównoważony dźwięk z niską dolną częstotliwością graniczną oraz wierne przetwarzane wysokich rejestrów z dobrą czytelnością szczegółów.

 W zestawie znajduje się trzymetrowy kabel prosty i pięciometrowy kabel spiralny oraz dwa rodzaje nauszników: ze sztucznej skory i weluru.

Słuchawki znakomicie nadają się do długiej pracy, nie męczą słuchu. Niska impedancja pozwala na zastosowanie ich w połączeniu z przenośnymi urządzeniami takimi jak : odtwarzacze CD, rejestratory DAT, notebooki, i inne.
Dane techniczne :
Typ : półotwarte, wokołouszne słuchawki dynamiczne;
Efektywność : 91 dB SPL/mW;
Pasmo przenoszenia [Hz] : 15 – 25000;
Impedancja : 55 Ohm
Zniekształcenia (THD) : <0,3%;
Moc maks. (maks.. SPL) : 200mW;
Kabel : pojedynczy, dł. około 3m (10 stóp) oraz 5 m kabek spiralny
Wtyk : pozłacane mini jack 1/8’’ i nakręcana przejściówka na jack 1/4’’;
Waga bez kabla : 240g (8,5 uncji);
Cechy specjalne : całkowicie wymienny kabel; nausznice 2 zestawy w tym skórzany i welurowy

więcej na temat produktu:

http://www.akg.com/site/products/powerslave,id,1063,pid,1063,nodeid,2,_language,EN.html
.Firma Akustische und Kino-Geräte GmbH, czyli w skrócie AKG, powstała w 1947 roku, w Wiedniu.


Jej założycielami byli Rudolf Goerike oraz Ernest Pless.


Początkowo zajmowała się produkcją i dostarczaniem sprzętu elektroakustycznego dla kin i teatrów, jednak już wkrótce dała się poznać jako producent doskonałej jakości mikrofonów estradowych i studyjnych, m.in. uznawanego za klasyka C414, z których zresztą słynie po dziś dzień.

 

Słuchawki z logo AKG, podobnie jak systemy bezprzewodowe tego producenta, należą do ścisłej światowej ekstraklasy jakościowej.

 

Od samego początku firma słynie także z niezwykłej innowacyjności, której wyrazem jest posiadanie ponad 1.400 międzynarodowych patentów.

 

Oferta produktowa AKG jest bardzo bogata i przeznaczona zarówno dla rynku profesjonalnego - w tym studyjnego, nadawczego i instalacyjnego - jak i konsumenckiego.


Przedsiębiorstwo zatrudnia około 250 osób, a od roku 1994 stanowi część koncernu Harman International.
więcej o historii AKG <<...>>


Produkty z tej samej kategorii

stat4u